Český strakatý pes debi a amy

Český strakatý pes

Debora Strakatý samet a Amy Strakatý kámoš

Amy

Amy Strakatý kámoš

Amy 3.den života  Amy 3.den života

Naše druhá stračenka Amy, celým jménem Amy Strakatý kámoš, se narodila spolu s pěti dalšími štěňaty u nás doma v noci z 29. na 30. ledna 2014. Její matkou je tedy naše Debínka (Debora Strakatý samet)více informací z webu a otcem je Byl z Trpce Zdali u nás jedno ze štěňat zůstane, nebo půjdou všechna z domu, bylo ze začátku velmi nejisté, ale po dlouhém uvažování jsme se pro ni rozhodli.

Amy 1. měsíc života Amy - 1. měsíc

Vzhledově se příliš mámě ani tátovi nepodobá, připomíná nám spíše dědu Eframa. Má tmavou hlavu s bílým proužkem, plášť na zádech není tak rozsáhlý jako u rodičů a má také více flíčků. Velikostně měří přibližně jako Debina, zdá se nám však, že je asi o centimetr vyšší, takže má takových 48-49cm v kohoutku a pokud jí ještě nepřiroste nějaký ten zub navíc, tak bude plnochrupá.

Už od narození ji výrazně v chování ovlivňuje Debina, a proto se jí povahou velmi podobá, přestože se zdá být ještě přátelštější a otevřenější. Jako menší neměla příliš velkou potřebu kamarádit se s cizími psy, protože na hraní jí bohatě stačila máma, ale čím je starší, tím začíná být zvědavější (a někdy až moc). Na vodítku sice nahání hrůzu a ježí se, ale zdá se nám, že to dělá hlavně protože má vztek, že se zrovna nemůže jít seznamovat a kamarádit. O naše nejmenší příbuzné naštěstí přílišný zájem nejeví, přestože se občas podívá, co to v tom kočárku zakňouralo. Na rodinu je jinak velmi vázaná, ráda jezdí po návštěvách a vroucně také návštěvy vítá. Na rozdíl od mámy miluje vodu a na procházce se vycachtá v každé louži. Doma, když zrovna neprovokuje mámu k pranici, tak nám nosí hračky a to pak hrajeme přetahovanou, schovávání, ale zvládá i aport..

Amy 1. rok  Amy 1. rok

Pobyt v paneláku snáší naprosto bezproblémově, pokud jsme doma, ale jak ji necháme dlouho samotnou (samozřejmě s Debinou), tak začne ničit všechno co najde, a proto musí mít kolem sebe vždycky dostatek hraček a nejlépe polínko nebo nějakou kostičku. Nejšťastnější je však u nás na chatě. Doma příliš nehlídá, zato dokáže spustit, když se jí něco (nebo někdo) nezdá a to pak není k utišení. Sežere s chutí všechno, co jí dáme, od psího žrádla, přes různé pochoutky a psí mňamky, až po ovoce a zeleninu. Ráda si také svůj jídelníček obohacuje všelijakými blevajzy, které objeví venku. V létě nás také překvapila všestranným sběrem ovoce i zeleniny, například když si vyhrabala ze záhonu mrkve, nebo když trhala maliny, borůvky, jahody, rybíz, angrešty a ještě další plody přímo z keřů. V autě je klidná, obvykle kouká z okna, nebo spí. Takhle vydrží jezdit (samozřejmě z občasnými venčícími pauzami) celý den a jiný způsob cestování jsme s ní zatím nezkusili.

Poslední aktualizace

28.12.2014

Úprava stránky

Datum a místo narození

30. leden 2014

Rodiče a sourozenci

Matka: Debora Strakatý samet

Otec: Byl z Trpce

Sourozenci

Aron

Agáta

Agira

Arina

Avril