Český strakatý pes debi a amy

Český strakatý pes

Debora Strakatý samet a Amy Strakatý kámoš

Debina

Vrhy Debora Strakatý samet

Debi český strakatý pes v akci  Které bude naše?

Náš český strakatý pes vlastně psice Debinka oficiálně Debora Strakatý samet, se narodila 1.5.2009 v chovatelské stanici Strakatý samet jako potomek matky Barbuchy Tyrkys a otce Eframa z Kraje krkvce. Debi český strakatý pes v akci  První papáníčko (Foto CHS Strakatý samet) Z chovatelské stanice jsme si ji po několika návštěvách koncem června odvezli k nám domů a od této chvíle si s ní užíváme radosti i starosti psího života. Jak ji poznáváme, zdá se mi, že charakteristika plemene byla psána podle naší potvůrky. 

Je středně velká s krátkou strakatou černo-hnědo-bílou srstí, která nepotřebuje žádnou speciální údržbu. Občasná neplnochrupost se u Debiny naštěstí neprojevila stejně jako epilepsie následek výzkumů (původně Horákův laboratorní pes), pokud to není to občasné kousání do našich končetin s cílem vyprovokovat nějaké to hraní nebo ještě lépe praní. Panelák snáší bezproblémově, pokud je dostatečně venčená, pobyt v domku se zahradou miluje. Co se týká stravy, tak před granulemi upřednostňuje masíčko s přílohou (taky se vám zdá že chybí už jen talíř a příbor?), ale klidně žere zeleninku, ovoce (mrkev, mandarinka, pomeranč, cibule, okurka atd.) a doplňuje to travičkou, kořínky a vším co venku najde.  Debora strakatý samet český strakatý pes  Roztomilé štěňátko v akci

Jako správný Český strakatý pes miluje společnost lidí. Nemá problémy s dětmi, i když k malým dětem vzhledem k velké dovádivosti asi nebude úplně vhodná. Podobně společenská je vůči všem čoklíkům a čoklům, se kterými se dobře snáší.Seznamování a hlavně provokování ostatních psů považuje za hlavní náplň současného psího života. Ve vyžadování náklonnosti je pro ostatní psy až otravná. Na nás jako rodinu se zdá být vázána,  ale když si začne hrát s nějakým psím kamarádem, tak jsme ji někdy volní. Umí si štěknout, ale zpravidla jen když se jí něco nezdá (nejnověji v zimě na nově postavené sněhulkáky) a sporadicky i doma, když má pocit, že je  hlídací. Zatím spíše než lenoch je to sportovně založený pes, který pokud může tak běhá a sportuje do úplného padnutí. Nemá problém utahat postupně i několik psů. Ráda se nadchne pro každou činnost a její jedno jestli to je výcvik nebo lumpárna. Hlavně, že se něco děje. Cestování autem (jinak zatím necestovala) snáší bez problémů.

Poslední aktualizace

31.12.2014

Doplněna fotogalerie o fotky za listopad 2014

Přehled historie

23.11.2014 Přidána fota 10/14

15.11.2014 Přidána fota 09/14

09.11.2014 Přidána fota 08/14

05.10.2014 Přidána fota 07/14

27.09.2014 přifána fota 06/14

21.09.2014 Přidána fota 05/14

15.09.2014 Přidána fota 04/14

Počet přístupů